Закарпатці, бачите пожежу в лісі – тушіть!
03.05.2017
Лісові господарники Тячівщини отримали нагороди за допомогу АТО
05.05.2017

Чому лісівники багаті? Бо працюють в хащі зі шкільної лави

Де річка Брустурянка протікає

Де височіють гори попід небеса
Там славні Брустури розташувались
У лоні полонинських гір Карпат.

Лісогосподарські підприємства Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства завершили посадку лісу у рамках весняної лісокультурної кампанії «Майбутнє лісу в твоїх руках». В області посаджено майже три тисячі гектарів лісових культур – нових лісів.

Однак справ у лісоводів краю, як завжди, вдосталь. Тому допомога вихованців шкільних лісництв завжди доречна. Тож юні любителі лісу нині чимало працюють у розсадниках і на посадках молодих дерев по всій області: здійснюють висів, закладають шкільні відділення, копають і висаджують дерева у відкритий ґрунт.

Так учні шкільного лісництва Лопухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Брустурянського лісомисливгоспу допомогли місцевим лісівникам відтворити ліс на площі 2 гектари, посадивши 5 тисяч саджанців, учора, 4 травня.

У рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках« 30 учнів шкільного лісництва в урочищі «Сурдук« посадили ялину, ялицю, ясень, дуб та бук.

Дорога до урочища непроста, тим паче, що напередодні та в день посадки у лісі випав проливний дощ, який добряче зволожив ґрунтовий шлях. Через що дорожнє полотно на деяких відрізках напрямку у калюжах. Однак лісівники піднімаються в гору вправно, як справжні майстри гірських перегонів і вправно долають перешкоди. Але для того, щоб саджанці прижилися це навпаки найкращі умови.

– З приходом весни грози, які зазвичай супроводжуються шквальним вітром, у горах нерідкість. На жаль, часто вони проходять з плачевними наслідками для природи, адже сильний вітер ламає та валить до землі дерева. Тож у таких місцях доводиться лісівникам здійснювати суцільні рубки. Така ж рубка була й на території урочища «Сурдук» Кедринського лісництва, ділянці, де вітровал завдав нищівної шкоди деревам у 2016 році. Після вирубки й розчищення лісівники підготували ґрунт до посадки саджанців. Аби підготувати ґрунт, лісівникам необхідно забрати залишки лісопродукції та скласти у призми. Опісля цього так звана лісова підстилка підгниває і служить кормом живлення для майбутніх саджанців. Приживаність саджанців складає 92%, – розповів інженер лісового господарства Володимир Косюк.

Майже всі учасники акції – діти лісівників або тих, доля чиїх батьків неодмінно пов’язана з лісом.

Як повідомив директор Брустурнянського лісомисливгоспу Михайло Бігун, учнівська молодь завжди була і є найактивнішим учасником акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Цього року школярами на лісових угіддях лісомисливського господарства створено 110 гектарів лісу. Допомагають юні лісолюби також наводити лад в лісі, розчищати джерела, очищати від сміття береги водойм. І при цьому майбутні лісівники вже з дитинства заробляють свої власні кошти. Так за один день дитина отримує від 250 до 300 гривень. І всі йдуть охоче працювати, адже це праця корислива для суспільства і держави, не обтяжлива й не вимагає великих фізичних навантажень.

Діти з завзяттям бралися за лісокультурний інвентар і приступали до роботи. Приємно бачити, як спільна праця об’єднує молодь. Праця супроводжувалася радісними розмовами, жартами, сміхом. Словом майбутні ліси створювались в атмосфері добра і щастя. Як результат хоч і втомлені, проте задоволені діти.
«Працювати треба з натхненням. А коли знаєш, що плоди твоєї праці залишаться на довгі роки, то серце наповнюється радістю та гордістю», – говорили школярі, вміло вправляючись з сапкою і маленькими саджанцями, які вирощені у власних лісових розсадниках. І душі всіх присутніх лісівників зігрівало тепло, що випромінювала віра в таких свідомих нащадків.

Опісля плідної праці всі юні учасники акції були нагороджені подяками та медалями за активне заліснення лісів Тячівщини.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.