Закарпатський ліс рятують сучасні електронні технології
07.07.2016
Експедиційні бригади лісників і лісопатологів Закарпаття розклали пастки для знищувачів лісу
08.07.2016

Буревії продовжують завдавати лиха лісам

Останніми роками через зміну клімату почастішали випадки виникнення на території України природних стихійних явищ (буревіїв, сильних злив, граду тощо), які завдають лиха як сільському, так і лісовому господарству.

Нещодавно в окремих областях через різкі перепади температур пройшли буревії, які пошкодили лісові масиви на значних площах.

Як ми вже повідомляли, у Чернігівській області було пошкоджено біля 500 га лісових насаджень.

За оперативними даними у Закарпатській області площа пошкоджених насаджень склала 366 га. Найбільше пошкоджено у Тячівському районі –  понад 215 га, Хустському – 102 га. У результаті наслідків стихії необхідно буде провести позачергові санітарно-оздоровчі заходи. Під суцільні зруби намічено 111 га, під  вибіркові санітарні рубки  –  255 га.

На території Волинської області пошкоджено 1788 га лісових насаджень, у тому числі 30 га знищено суцільно.

У Рівненській області пошкоджено ліси на площі 167 га, знищено – на площі 22 га.

У Хмельницькій області лише у ДП «Ізяславське лісове господарство» пошкоджено окремі ділянки лісів  площею від 0,5 до 15 га на загальній площі 85 га.

Спеціалістами лісозахисних підприємств спільно з працівниками лісових господарств  продовжується робота з обстежень  та виявлення пошкоджених лісових насаджень і планування в них  відповідних санітарно-оздоровчих заходів з метою ліквідації наслідків стихійного лиха.

Інформацію про планування та здійснення необхідних санітарних рубок буде оприлюднено  на сайтах обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

  Нагадаємо, що відповідно до доручення т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич, обласні  управління  лісового та мисливського господарства  мають посилити контроль над здійсненням санітарних рубок та забезпечити  широку роз’яснювальну кампанію до ухвалення Урядом змін до Санітарних правил у лісах України.

 

Прес-служба Держлісагентства

Коментарі вимкнені.