Берегівські лісівники закликають не смітити та попереджають!
05.04.2018
Попередження виробничого травматизму на підприємствах лісового господарства: поради свалявських лісівників
06.04.2018

Бережіть ліси Рахівщини від пожеж!

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак  разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів та садиб. Щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама  собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.

Мешканці сіл проводять сільськогосподарські роботи на полях та власних присадибних ділянках, громадяни масово відпочивають на природі. Розводять вогонь, при цьому необережно поводяться з вогнем. Це в свою чергу стає причиною розповсюдження полум’я на суху траву, лісові насадження, поля, а також житлові будинки та господарські будівлі. Внаслідок цього завдаються значні матеріальні та екологічні збитки.

Провідний інженер з охорони лісу ДП «Великобичівського лісомисливгоспу» – Григорій Бернар розповідає, що згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж, які охоплюють лісові масиви та сільгоспугіддя. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями. При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогонь пошкоджує кореневу та стовбурну частину рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.

Щоб запобігти цьому, закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.

Пам’ятайте, – заборонено залишати непотушені осередки вогню, розводити вогонь в лісі, випалювати суху рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.

Необхідно знати, що згідно зі статтею 77 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу  від п’яти (85 грн.) до п’ятнадцяти (255 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти (255 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі,  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’ятнадцяти (255 грн.) до п’ятдесяти (850 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадових осіб – від тридцяти п’яти (595 грн.) до шістдесяти (1020 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відшкодування матеріальної шкоди за нанесені збитки.

Будьте уважними і обережними, зберігайте національне багатство України, живописні краєвиди мальовничої Рахівщини, своє життя і майно від вогню!

Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!

Коментарі вимкнені.