Архітектори лісу: лісівники Мукачівщини успішно захистили плани лісовідновлення

Лісничі ДП «Перечинський лісгосп» успішно захистили проекти лісових культур
21.02.2018
У Великобичківському ЛМГ стартувала підготовка до весняної кампанії з посадки лісових культур (ФОТО)
21.02.2018

Архітектори лісу: лісівники Мукачівщини успішно захистили плани лісовідновлення

У Мукачівському районі тривають підготівельні роботи для озеленення ділянок лісу, де раніше була лісозаготівля. Але перед тим, як розпочати посадку, треба її проаналізувати групою фахівців і затвердити.
 
– Щоб створити такий «паперовий проект», лісівникам потрібно було побувати на кожній конкретній ділянці, зробити обміри місцевості, визначити тип ґрунту, його родючість, перевірити на наявність хвороб та шкідників, врахувати можливий вплив породи-попередника на лісові насадження, які плануються до посадки, – кажуть фахівці. – Для цього потрібно мати спеціальні природничі знання.
 
«Архітектори лісу» Мукачівського держлісгоспу цього дня підготувалися як на справжнє свято, хоча так воно і є – висадка кожного деревця – це свято для лісівника, свято народження нового життя.
 
Тим часом начальник відділу лісового та мисливського господарства ЗОУЛМГ Ігор Орос, привітавши колег із знаковим етапом лісового року, надав слово науковцям Закарпатського відділення Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва, в.о. директора НПП «Зачарований край» Василю Фенничу, Феліксу Гербуту та провідному спеціалісту відділу лісового господарства Віктору Ріцкову.
 
– З цієї наради фактично розпочинається лісокультурна кампанія. Це так званий офіційний старт і, вже з настанням тепла розпочнуться самі роботи, – відмічає Василь Степанович і додає: – Цьогорічний захист проектів лісових культур показав, що проекти стають більш досконалими.
 
Відтак детально зупиняється на нормативних документах, інструкціях з проектування, типах лісових культур. Акцентує на важливості використання сучасної техніки. Особливий акцент робить на природному поновленні лісу.
 
В даний час вже підготовлено ґрунт і в 2018 році по ДП «Мукачівське ЛГ» заплановано проведення лісовідновлення на площі 109,2 гектара молодих дубів, кленів-яворів, буків, грабів, тощо. Доповнення лісових культур намічено провести на площі 60 гектарів, догляди за лісовими культурами в перевод на однократній площі 200 гектарів. На всі ділянки, що підлягають залісненню в 2018 році складені і затверджені проекти лісових культур. Молоді лісові культури з’являться у 7 лісництвах – Майданське, Кленовецьке, Ім. Морозова, Чинадіївське, Мукачівське, ВЛНС «Березинка» та Лавківське.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.