Вітання з Днем народження!
02.08.2017
Народний умілець з М.Березного на ФЕСТІ мисливців презентував виставку картин
02.08.2017

Брустурянські лісівники запрошують на шашлик!

Саме слово «рекреація» у перекладі з латині означає відновлення, відтворення фізичних і духовних сил, витрачених людиною в процесі трудової, навчальної та побутової діяльності. У науковому обігу первісне значення звузило свою семантику і в останні часи вживається як синонім відпочинку.

Найбільшим попит мають такі місця влітку, коли триває сезон відпусток, а люди традиційно прагнуть відпочити на природі: відволіктися від робочих питань, подихати свіжим повітрям, посмажити шашлики. Найбільшим попитом зазвичай користуються місця відпочинку в лісі або біля водоймищ.

Щедра мальовнича природа Закарпаття має всі необхідні умови для розвитку туристично-рекреаційної галузі в краї. Тому в Закарпатському обласному управлінні лісового та мисливського господарства розуміють, що варто будувати рекреаційні зони та працівники держлісгоспів активно займаються рекреацією.

До прикладу, загальна площа лісового фонду ДП «Брустурянське ЛМГ» становить 39 тис. га. З них рекреаційно-оздоровчі ліси становлять 24 тис. га або ж 58,9%. Переважну більшість території району займають гори, а найвищою точкою Тячівщини є вершина Братківська, що підіймається на 1788 метр. Значну роль у формуванні рельєфу відіграють річки Тиса, Теребля та Тересва. На території району знаходяться загатні Тереблянські озера, антропогенні Солотвинські озера. До того ж на Тячівщині знаходяться чимало високих гір та хребтів нашого краю: Странжул – 1630, Гропа – 1494, Угорська – 1294, а також перевал Легіонів – 1 110 м. Між гірськими вершинами знаходиться улоговина: Усть-Чорнянська. Великі таємниці природи ще дотепер зберігають печери Тячівщини: солянi (Солотвинські копальні), карстовi (Камяні ворота, Діравий камінь, Ведмеже ікло, Прозорих стін, Білих стін, Романія, Вів, Чурь, Княгиня, Дружба, Гребінь, Перлина, Синаторій, Чертіж, Молочний камінь, Термокса мала).

Розуміючи, які перлини знаходяться у їх підпорядкуванні, лісівники останнім часом спільно з територіальними органами роблять «акцент» на розвитку туризму й щорічно ремонтують старі та будують нові рекреаційні пункти для наших співвітчизників. Днями в Лопухівському лісництві, урочище Гук було відкрито ще один новенький рекреаційний пункт. На його території облаштовано три бесідки, два мангали, два туалети, одну гойдалку для дорослих, автостоянку, встановлено дитячий комплекс «Заєць», пісочницю. Загальна вартість – 80 тис.грн.

Створення в лісі мережі пунктів для відпочиваючих є одним з важливих заходів, спрямованих на захист та охорону лісів, оскільки дозволяє протидіяти утворенню стихійних місць засмічення лісів та загорянню лісових масивів. Наявність же спеціально відведених місць для багаття, облаштованих відповідно до техніки безпеки, дозволяє знизити ризик виникнення пожежі. Наразі ж у лісових угіддях Брустурянського лісомисливгоспу встановлено понад 10 повноцінних рекреаційних майданчиків.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Коментарі вимкнені.