У ДП «Воловецьке лісове господарство» проведена атестація працівників лісової охорони
30.03.2017
Сніги і квіти: на горі Апецька розцвіли крокуси і первоцвіти (ВІДЕО)
31.03.2017

НПП «Зачарований край» долучився до відзначення Години Землі

25 березня  2017 року Україна в черговий раз приєдналася до Всесвітньої екологічної ініціативи з проведення масштабної Всеукраїнської соціально-екологічної кампанії Година Землі, щоб привернути увагу до проблеми зміни клімату.
Цього року національний природний парк «Зачарований край» долучився до відзначення Години Землі і закликав наших співвітчизників об`єднатися, щоб допомогти зберегти планету! До слова, НПП «Зачарований край» другий рік поспіль проводить районну агітаційну акцію Година Землі за участі учнів Осійського, Підгірнянського та Ільницького шкільних лісництв разом з працівниками парку. А цього року до відзначення Години Землі до нас долучилися вихованці Ільницької школи-інтернату, учні Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею та співочий колектив «Ільничанка» вокального народного ансамблю Ільницького Будинку культури «Шахтар». З привітального слова головного організатора акції, директора НПП «Зачарований край» Івана Піняшко, розпочалося районне свято. І. Піняшко подякував учням за підтримку і  бажання зберегти природу планети, запросив присутніх послухати виступи дітей, запропонував оцінити малюнки  та нагородити кожного учасника призами. Іван Михайлович розповів дітям, як вони можуть допомогти планеті, порадив, якими діями можуть зберегти ліси і закликав любити і берегти природу, наш національний парк та запросив усіх відвідати НПП «Зачарований край» 25 березня.
Доповнив промову директора духовний наставник протоієрей о. Василь Ігнат. Він, зокрема, сказав: «Бог-Творець дарував людству дві книги – природу  і Закон Божий у Святому Письмі. Бережіть красу Божого творіння і  красу золотих Карпат».
З презентацією про парк та його червонокнижні види розповів науковець парку Іван Шишканинець
Учні Підгірнянського шкільного лісництва закликали берегти і примномножувати природу, звернули увагу людства до відповідальності за майбутнє планети. Пісні у виконанні Христини Ляшко, Михайла Черничко та співочого колективу «Ільничанка» доповнювали свято чарівною музикою.
Вихованці Ільницької школи-інтернату виступили зі сценкою про збереження довкілля та екології, виконали агітаційні пісні «Лелека на даху» та «Моя земля». Надзвичайно захоплюючою для дітей була презентація-загадка слідів диких звірів, які водяться у НПП «Зачарований край» та їх фото, представлена працівником парку Ганною Бойко.
Учні Осійського шкільного лісництва виступили з пропагандистською програмою за захист природи і збереження довкілля, а запальний танець у виконанні учнів Осійської ЗОШ доповнив їх виступ.
Тематична програма «Від екології душі до екології природи» у виконанні учнів Ільницького спортивно-гуманітарного ліцею, доповнена піснею «Одна калина за вікном…», надихнула присутніх задуматися про збереження природи і довкілля.
Щоб діти не нудьгували та трохи розважилися, працівник еколого-освітньої роботи парку Ірина Попович проводила екологічні пізнавальні ігри «Трава, кущі, дерева, небо» та «Що можна і що не можна робити у лісі». Цікавою та вразливою була показова сценка у виконанні учнів Ільницького шкільного лісництва, за допомогою якої усі віртуально побували у 2117 році, де літр березового соку коштуватиме 20 євро, яблука немов сьогоднішні мухомори – червоні у білі цяточки, а молоко матиме синій колір, у доповнення – молочні продукти червоного та зеленого кольору, бо корови можна випасувати лише вночі, побіля заводів (вдень заборонено!), а трава уся начинена ядохімікатами. Цей виступ особливо вражав і попереджував, адже, якщо ми сьогодні не будемо піклуватися про навколишнє середовище, не збережемо довкілля, то в майбутньому таке може очікувати усю планету!
Про історію Години Землі у світі та відзначення в Україні розповіла працівник парку пані Ірина Попович. Вона у презентації показала як відзначали цю акцію минулого року у нашому районі, організатором якої був НПП «Зачарований край». Доповнили вистави, пісні та розповіді учнів шкіл району виконані напередодні дітьми малюнки, яких нараховувалося близько 40. Кожного учасника від імені НПП «Зачарований край» нагородили цінними призами директор парку Іван Піняшко та прт. о.Василій. Крім того, кожен бажаючий учень розмалював на різнокольорових надувних кульках своє бачення захисту екології, лісу, його збереження і любов до природи.
Директор національного парку «Зачарований край» подякував присутнім дітям за участь у другій районній акції Година Землі, побажав усім жити у щасливій планеті, де буде щастя, добробут і чисте довкілля! Іван Михайлович висловив особисту подяку ведучим інсценованого свята – учениці Осійського шкільного лісництва Марійці Юріна та учню Іршавської гімназії Антонію Алмашій за допомогу в організації та проведенні районної акції Година Землі 2017.
На згадку про захід працівники НПП «Зачарований край» подарували дітям саджанці червонокнижного дерева – ясена білоцвітного і усіх пригостили чаєм із печивом. Завершилося районне свято спільним фото біля запалених свічок «60+», які символізували Годину Землі.
Діти розходилися по домівках, а в пам’яті кожного лунали слова «А ми бажаєм вам добра…» із пісні, виконаної учасниками районної акції. І кожен прямував додому із відчуттям виконаного обов’язку перед планетою та з гордістю, що НПП «Зачарований край» допоміг долучитися до Всесвітньої акції Година Землі 2017.

Коментарі вимкнені.